top of page

"B": Nová posila se uvedla perfektně

K prvnímu dvojzápasu jsme na konci ledna vyrazili k silnému Jiřetínu a druhý den k slabšímu, ale lepšícímu se, Jablonci. Emil si bohužel hnul se zády a tak jsme na oba zápasy vyrazili bez ně, ale s novou posilou Bobem Čermákem.

SK Jiřetín p/B "A" x Jiskra Raspenava "B" - 10:7

29 1. 2022, 16:00

Jiřetín nás přivítal v očekávané sestavě. Silnou trojici doplnil slabší Kolomazník a my věděli, že máme určitě větší šanci než doma (1:10 - nejhorší porážka v sezoně). Bohužel hned úvod nám nevychází. Marcela s Matějem vyprovodí suše ve třech setech Sedlák s Hradeckým. Na první stole nově složená dvojice bojuje, ale prohrává 5. set. Velká škoda a jak se ukáže na konci, asi rozhodující. Marcel se vytasí na Sedláka s trávou, první dva sety ovládne, ale pak se Sedlák zblázní a vyhraje 3:2. Znovu škoda. První bodík tak přidá na "dvojce" hrající Bob. První set s Pavelkou sice prohraje, ale pak už je lepší a vyhraje 3:1. Matěj to má s Hradeckým naopak. První set vyhraje, ale pak třikrát prohraje. Honza mezitím porazí slabší článek Kolomazníka 3:0. Domácí tak vedou 4:2. Bohužel Pikimu to nelepí a prohraje i s Pavelkou. Bobeš přidá svůj druhý bod s Kolomazníkem a rozdíl je stále dva body (3:5). Honza pak po heroickém výkonu porazí 14:12 v pátém setu Hradekcého a dává nám šanci. Matěj sice nehraje špatně, ale Sedlák je ve formě. Stav 6:4 pro domácí. Pak utrpíme další dvě porážky 3:1 (Bob s Hradeckým a Honza se Sedlákem). Kapitán nám však dá naději, když rozstřílí Pavelku 3:0. Piki navíc přidává bod s Hradeckým a stav je rázem 8:7. Navíc víme, že poslední zápas čeká Matěje se slabším Kolomazníkem. Ovšem musíme se k tomu zápasu dostat. To se bohužel neděje. Bob bojuje se Sedlákem, ale dnes byl k neporažení. Honza na Pavelkou celkem umí, ale dnes mu to také nevyjde a tak prohráváme po boji 7:10.

Body Jiskra: Marcel 2; Honza 2; Bob 2; Matěj 1

Body domácí: Sedlák 4,5; Pavelka 2,5; Hradecký 2,5; Kolomazník 0,5

Trochu si odpočineme a přichystáme se na Jablonec. My opět ve stejné sestavě, uvidíme, co na nás vytáhne domácí Jablonec.

Bižu Jablonec n/N "A" x Jiskra Raspenava "B" - 7:10

30 1. 2022, 10:00

Jablonec se na nás pečlivě přichystal a přišlo 6 hráčů a další diváci. Nakonec vybrali do deblů sestavu Vrabec-Vrabec a Sudek-Kovář. Do singlů pak nastoupil Barbora, Tonar, Vrabec Jakub a Kovář.

Čtyřhry se nám tentokrát daří a vyhráváme obě. Díky tomu se trochu uklidníme. Jenže pak se nám to trochu zadrhne. Z prvních čtyř zápasů vyhrajeme pouze jeden (Piky s Tonarem) a domácí srovnají na 3:3. Velká škoda jsou prohry 2:3 obou bratrů Drechslerových. Naštěstí naše jednička i dvojka je ve formě. Bod tedy přidává Bob i Marcel a opět unikáme na 5:3. Jenže situace se opakuje a domácí opět srovnávají na 5:5. A znovu, Bohouše si poradí s Vrabcem a Marcel s Kovářem. Vedeme 7:5 a chce to urvat nějaký další bod. Hosté střídají a na Matěje místo Tonara nastoupí Sudek. První set vyhraje domácí hráč, pak Matěj přestane útočit a vyhraje 3:1 :-) Bobešovi se ale nepovede koncovka 5. setu s Kovářem a hostě srovnávají stahují na 7:8. Piki je ale ve formě a soupeřovu jedničku Barboru smázne ve třech setech. 9:7 vedeme, ale potřebujeme ještě bod. Honza se na druhém stole trápí se Sudkem a prohrává už 2:0. Ve třetím ale zvládne koncovku a vyhraje 11:9. V tom čtvrtém pak čelí snad 3 matchballům za sebou (7:10), naštěstí je to psychicky odolný hráč, stáhne to a vyhraje 12:10. I pátý set je bitva, ale Honza si to už nenechá utéct a přerušuje tak Matějů zápas s Vrabcem za stavu 1:1 na sety.

Body Jiskra: Marcel 4,5; Bob 2,5; Honza 1,5;, Matěj 1,5

Body domácí: Sedlák Barbora 3; Kovář 3; Vrabec Jak. 1; Tonar 0; Sudek 0

V tabulce to znamená 8. místo. 6. i 7. tým mají o tři body více, ale také o jeden zápas více odehraný. Soutěže je velice vyrovnaná. Za 14 dnů nás čeká opět těžký dvojzápas. Mladíci z SKST a také Bratříkov. Na podzim jsme s oběma týmy remizovali. Zkusíme využít domácího prostředí a vyhrát.