top of page

"B": Papírové předpoklady neplatí

Poslední dvojkolo podzimu nám přisoudilo Liberce. Tabulkově horší Géčko jsme přivítali již v pátek 3/12, silnější Háčko pak o týden později. Před tímto kolem jsme chtěli alespoň jednou vyhrát, abychom si udrželi aktivní bilanci. Ale věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého.

Jiskra Raspenava "B" x SKST Liberec "H" - 6:10

2. 10. 2021, 16:00

Háčko dorazilo v sestavě Berger, Lieskovský, Vogel Jakub a možná trochu překvapivě Karel Vojkovič. Tentokrát nás však zrazuje naše opěvovaná disciplína, kterou jsou debly. Honza s Emilem, nasazeni jako dvojky po prvním úspěšném setu nestačí na dobře hrající dvojici Vojkovič - Lieskovský. Na prvním stole je to přetahovaná o každý bod. Marcel s Matějem však nezvládnou 5. set a tak po druhé v sezoně (poprvé proti Jiřetínu) po deblech prohráváme 0:2. První kolo končí nerozhodně 2:2 (Honza rozstřílí Vojkoviče a Piky zvládne pátý set s Voglem). Bohužel pak nám soupeř znovu odskakuje po té, co prohrajeme další dva pětiseťáky (Piky s Vojkovičem a Matěj s Voglem). Když Honza prohraje s dobře hrajícím Lieskovským, stav je až trochu hrozivý 3:8. Pak se ale nadechujeme. Třikrát vítězíme 3:0 - Piky s Bergrem, Matěj s Vojkovičem a Emil s Voglem. Stahujeme na 6:8. Bohužel, to je z naší strany vše. Marcelovi se nepodaří zvládnout 5. set s Lieskovským a Matěj v koncovkách nestačí na Bergra. Asi zaslouženě tak prohráváme 6:10.

U piva a klobásek (o občerstvení se postaral Honza) pak hodnotíme výkon :-) A přemýšlíme co provedeme příští týden se silnějším Libercem. Navíc víme, že se budeme muset obejít bez Emila. Nahradí ho "ztracený syn" David :-)

Body Jiskra: Piky 2, Honza 2, Matěj 1, Emil 1

Body hosté: Lieskovský 4,5; Berger 2,5; Vojkovič 1,5; Vogel 1,5

Jiskra Raspenava "B" x SKST Liberec "G" - 10:5

10. 12. 2021, 18:00

Koho přiveze liberecké Géčko? To byla otázka, kterou jsme si pokládali. A rozhodně to nebyla žádná okleštěná sestava. Svědík, Požárský, Novota, Veselka. Nebude to nic jednoduchého, ale zkusíme zabojovat. Naštěstí se nám vrací forma ze čtyřher. Matěj s Marcelem vyprovodí Novotu s Požárským 3:0. Navíc nově složená dvojice Honza - David dovádí svůj duel do pátého setu. A vítězí 11:9! Paráda. David trápí Novotu, co to jde, ale nakonec prohraje ve třech koncovkách (-11, -11, -10) - škoda. Na druhém stole pak bojuje Matěj s lídrem úspěšnosti Svědíkem. Matěj sice prohrává 1:2, ale Míra je dnes k poražení. Ve čtvrtém setu Matěj vyhraje 18:16 a v tom pátém znovu neuvěřitelná koncovka, kdy je opět šťastnější domácí kapitán a vyhraje 19:17. Musíme upozornit na soupeřovu férovost, kdy v koncovce zahodil servis poté, co Matěj odmítl nový míč. Honza poradí s Požárským 3:1 a vedeme 4:1! Pikymu však nevoní Veselkova tráva a prohraje 1:3. Matěj je, zdá se, po delší době ve formě a poradí si i s Novotou. Honza dotáhne z 0:2 na 2:2 se Svědíkem, ale ten je v pátém setu přeci jen o chlup lepší a vyhrává. Marcel se oklepe z úvodního nezdaru a porazí Požárského jasně 3:0. Davidův bojovný výkon na Veselku nestačí a prohraje 1:3. Vedeme však 6:4. Navíc přichází dvě jasné výhry 3:0. Honza s Novotou a možná trochu překvapivě Marcel se Svědíkem. 8:4 je hodně nadějné. David sahá po pátém setu s Požárským , ale nakonec to nevyjde. Matěj potvrzuje formu a poráží Veselku 3:1 a na druhém stole to vypadá dobře! Piky ve třech vyrovnaných setech porazí Novotu a my se můžeme radovat z trochu nečekaného úspěchu!

Body Jiskra: Matěj 3,5, Marcel 3,5, Honza 2,5, David 0,5

Body hosté: Veselka 2, Požárský 1, Svědík 1, Novota 1

Cíl byl splněn. V pravý čas se náš kapitán probudil, což ocenil i Marcel otázkou "Ty vole, kdy tys naposled dělal 3 body?". Tabulka je sice neúplná, ale my už můžeme hodnotit první polovinu. Ta se povedlo nad očekávání. Končíme s bilancí 6 - 2 - 5 a vypadá to na 7. nebo 8. místo. To je parádní. Tabulka je velice vyrovnaná a tak není nouze o překvapivé výsledky. Opět velice silné čtyřhry nám v mnoha případech pomohly (obě 65-70%). Piky stabilně velice dobré výkony (téměř 70%), Honza velice slušně (přes 50%), velmi dobře a klidně hrající Emil (36%) a trochu se hledající Matěj (35%). Důležitá je však super atmosféra v týmu a ta se pak přenáší i na výsledky.