top of page

"B": První venkovní výjezd a hned za plný počet

Do dalšího kola se nám do sestavy vrátil Bobeš a v kombinaci s přeci jen slabšími soupeři jsme věřili, že se nám povede vyhrát poprvé v sezoně. Povedlo se a hned dvakrát!

Spartak Chrastava "B" x Jiskra Raspenava "A" - 1:10

29. 10. 2022, 15:00

Chrastava nastoupila v očekávané sestavě. Tradiční trojici Zahradník, Průša, Šimon doplnil Novotný. Piki s Matějem měli nakročeno k jasné výhře, pak se to ale zkomplikovalo a vyhráli až v koncovce 5. setu. Nově složená dvojice Bob - Emil nedala domácím šanci a vyhrála jasně 3:0. Hned první zápas byl velmi zajímavý. Bob si v prvních dvou setech poradil poměrně snadno se Zahradníkem, nicméně pak mu to přestalo chodit a musel dřít v pátém setu. Povedlo se! Pak stojí za zmínku asi jen prohra Emila s Novotným. To bylo ze strany domácích vše a my bereme první výhru v sezoně.

Body Jiskra: Bohouš 3,5; Piki 2,5; Matěj 2,5; Emil 1,5

Body domácí: Novotný 1; Průša, Zahradník i Šimon 0

Další den vyrážíme do Doks ve stejné sestavě.

TJ Doksy "A" x Jiskra Raspenava "A" - 6:10

30. 10. 2022, 10:00

V neděli do Doks vyrážíme ve stejné sestavě. Očekáváme přeci jen vyrovnanější souboj. A to se také potvrdilo. Silnou a vyrovnanou trojici Tamchyna, Lazar, Bukovec doplnil slabší mladý Nguyen Ba. Opět potvrzujeme velmi silné debly. Především Marcel s Matějem předvedou skvělý výkon a poměrně silnou dvojici Tamchyna - Lazar přejedou ve třech setech. Stejně se daří i Bohoušovi s Emilem. Jenže hned v prvním kole přichází komplikace. Marcel v pěti setech nestačí na "Koňase" a Matěj prohraje s Bukovcem. Emil naštěstí vydře 5. set a drží nám vedení (4:2). V dalším kole odskakujeme. Bob se nechá trochu ukolébat od Tamchyny a tak musí zabrat v pátém setu, což se mu daří. Piki suše s Bukovcem, ale Matějovi se nedaří a prohaje pátý set s Lazarem. Ale Emil má formu a znovu vyhrává, čímž dává Jiskře vedení 7:3. Bobeš nám trochu protahuje pobyt v zakouřené šatně a bývalém kině, když prohraje s Bukovcem i Lazarem. Domácí tak trochu korigují skóre, ale nakonec si výhru nenecháme utéct a vyhráváme 10:6!

Body Jiskra: Piki 3,5; Bob 2,5; Emil 2,5; Matěj 1,5

Body domácí: Tamchyna, Bukovec i Lazar 2, Nguyen 0

V dalším domácím dvojkole nás čekají nevyzpytatelné Liberce. Pokusíme se urvat co nejvíce bodů.