top of page

"B": Vstup do 2. půle jako hrom

Druhá polovina začala hned v 15/1/2022. Doma jsme přivítali Nový Bor, kde jsme na podzim, možná trochu překvapivě, zvítězili. Naše nová akvizice Bob Čermák ještě nemohl nastoupit a tak jsme spoléhali na tradiční sestavu. Soupeř pak přivez asi to nejlepší, co může momentálně nabídnout. Vojtěcha, Horníka a Nykodýmovou doplnil velmi dobře hrající mladý Svoboda hostující z Jablonného v Podještědí. Zdá se tedy, že si hosté přijeli pro výhru. To ovšem netuší, jakou sílu má Raspenava :-)

Jiskra Raspenava "B" x Jiskra Nový Bor "B" - 10:8

15. 1. 2022, 16:00

Hned úvod se nám velice daří. Opět potvrzujeme silné čtyřhry. Honza s Emilem suše 3:0 proti Horníkovi s Nykodýmovou. Na druhém stole pak "dvojky" Matěj s Marcelem proti silné dvojici Svoboda-Vojtěch. Daří se a vyhráváme 3:1.

Začátek singlů nám však nevychází. Boduje jen Honza, když urve koncovku pátého setu s Horníkem. Navíc prohrává i Marcel s Nykodýmovou. Když pak neuhraje set Emil se Svobodou, ani Honza s Vojtěchem, průběžný výsledek je 3:5. To nevypadá dobře. Jenže pak stahujeme na 5:5 (body si připíše Piky a Matěj). Honza sice nestačí na Svobodu, ale pak přichází obrat. Marcel rozstřílí Vojtěcha, Matěj otočí z 0:2 na 3:2 s Horníkem (hodně infarktová koncovka) a Emil přesnou hrou nedá šanci Nykodýmové. Pak sice přidává svůj 4. bod dne zřejmě neporazitelný Svoboda a stav je 8:7 pro domácí. Matěj hraje ve formě a vede nad Vojtěchem už 2:0 na sety, pak ovšem hostující hráč stáhne na 2:2. Matěj naštěstí chytí pátý set a vyhraje 11:5. Vedeme 9:7! Emil znovu z 0:2 na 2:2 s Horníkem, ale pátý set zvládne lépe soupeř. Stav je 9:8 a Honzu čeká Nykodýmová. Po nepovedeném 2. setu je stav 1:1, ale pak koncentrovanou hrou mladou soupeřku přetlačí a my se můžeme radovat z důležitého vítězství 10:8.

Body Jiskra: Matěj 3,5; Honza 2,5; Marcel 2,5; Emil 1,5

Body domácí: Svoboda 4, Vojtěch 2, Horník 1, Nykodýmová 1

Opět parádní týmový výkon, který se opírá o čtyřhry. Všichni děláme body a to se to pak hraje. V dalším kole nás čekají tým z opačných konců tabulky. V sobotu 29/1 vůbec poprvé zavítáme do Jiřetína a v neděli 30/1 pak do Jablonce. Tentokrát by nám již měla pomoci naše posila Bob. Toho necháváme rozehrát příští týden s Áčkem :-)

Velký dík patří všem, co nám fandili, radili a pomáhali. Jirka, Vláďa, David i Pavel - díky!