top of page

"B": Soustředění nám k bodům nepomohlo!

Od srpna se naše Béčko scházelo na tréninky a těšilo se na začátek sezony. Sezona bude dlouhá a příliš hráčů na výpomoc nemáme. Znamená to tedy, že drtivou většinu se pokusíme odehrát v základní čtyřce Marcel, Honza, Matěj a Emil. Hned na první kolo jsme si domluvili přespání v Doksech, abychom se dobře naladili. Nocleh jsme si objednali u "Ubytování JAROSLAV URBAN". A můžeme to jen doporučit! Parádní, čisté, příjemné prostředí. Milí majitelé. Zpětně to bylo asi jediné pozitivum za celý víkend! :-)

Loko Česká Lípa "B" x Jiskra Raspenava "B" - 10:3

18. 9. 2021, 16:00

Náš první soupeř nebyl vůbec lehký, nicméně jsme byli přesvědčeni, že se s nimi "dá hrát" :-D Lípa nastoupila v sestavě Milata st., Motlík, Tomek a Jablonovský. Opět plánujeme, že se budeme opírat o silné čtyřhry. Honza s Emilem si poradili s mladými puškami Tomek-Motlík bez větších problém 3:1. Marcel s Matějem vedli již 2:1 nad zkušenou dvojicí Milata-Jablonovský. V rozhodujícím pátém setu byly i nějaké matchbally. Ten nejslibnější přišel ve chvíli, kdy se Marcel dostal ke své obávané forhandové pumelici. Bohužel však trefil Milatu, který se štěstím vrátil a Matěj na druhé straně stolu neměl nárok zasáhnout. Celkově nakonec prohráli 11:13. První kolo nám příliš štěstí nepřineslo. Marcel dostal spoustu prasat s Tomkem a prohrál 1:3. Matěj zabojoval s Motlíkem a dostal se do 5. setu, ani v koncovce rozhodujícího setu se však domácí mladík nezalekl a nakonec ho vyhrál 14:12. Prapor tak drží pouze Honza, který přetlačí Jablonovského 3:0. V dalším kole bodujeme opět pouze přes Jablonovského (tentokrát si s ním poradil Marcel). Za zmínku rozhodně stojí Emilův výkon proti Tomkovi. Peťa vedl 2:1 na sety, pak ovšem domácí hráč zpřesnil hru a další dva sety vyhrál. Honza bojoval také s Milatou v pěti setech, ale ani on to nedokázal přetavit v další bod. Prohráváme tak 3:10.

Body Jiskra: Honza 1,5; Piky 1; Emil 0,5; Matěj 0

Body hosté: Milata st. 3,5; Motlík 3; Tomek 3; Jablonovský 0,5

Přesouváme se do Doks a jdeme to zhodnotit do restaurace Kočí. Pěkně jsme se nacpali a dali pár piv. Večer na terásce ještě jedno lahvové a jdeme spát. Ráno snídaně a jsme odhodláni se s Doksy porvat o body.

TJ Doksy-Mimoň "A" x Jiskra Raspenava "B" - 10:7

19. 9. 2021, 10:00

Domácí nás přivítali v poměrně očekávané sestavě. Jistou trojici Koňase, Lazara a Bukovce doplnil relativně neznámý Kalanyos. Opět se potvrzuje, že jsme prostě sehraní. Vyhráváme 3:0 a 3:1 a ujímáme se vedení 2:0. Navíc Marcel zvládne pátý set s Lazarem a vedeme 3:0. Bohužel Honza nepromění nějaký matchball s Kalanyosem a po prvním kole je stav 3:3. Zvládáme další 2 pětiseťáky! Marcel přetlačí Koňase a pátý set patří jemu. Matěj pomstí bratra a vyhraje 3:2 s Kalanyosem. 5:3 vedeme, ale jen na krátko, protože domácí hned stahují na 5:5. Bohužel pak se s body přidá už jen Marcel, který tak dovrší 4,5 bodu. V dalších zápasech už nemáme moc šancí, takže prohráváme 7:10.

Velice smutné je, že máme 4 bodového hráče a vyhrajeme oba debly a přesto to nestačí ani na remízu.

Body Jiskra: Piky 4,5, Matěj 1,5, Honza 0,5, Emil 0,5

Body domácí: Tamchyna, Lazar, Bukovec 3; Kalanyos 1

Nevadí, soustředíme se na další kolo, ve kterém zavítáme do Nového Boru. Opět nic jednoduchého.